Závod škol v běhu na lyžích 30. ledna 2023 – 1. února 2023

Závod škol v běhu na lyžích se konal 30. ledna 2023 – 1. února 2023. Běh na lyžích organizovala liberecká škola, ředitelkou závodu byla Klára Masnicová, která nám hodně pomohla s půjčením výstroje a po závodech nám zařídila odvoz domů na vlak.

Závodu se zúčastnilo celkem šest škol. Tři školy musely účast zrušit kvůli nemoci žáků. Běh na lyžích se konal na stadionu, kde začíná známá Jizerská 50. Počasí nám přálo, sněhu bylo hodně. V den závodu dokonce silně sněžilo.
Na to, že naši žáci stáli na běžkách poprvé, tak byl jejich výkon výborný. Přivezli jsme domů i 1 medaili. Sestry získaly ve 2 km běhu klasickou technikou dívek pěkné 6. a 7.místo z 19 závodnic. V běhu na 2,5 km chlapců Jakub Raška obsadil 3. místo, Eduard 10.místo z 16 závodníků. Ve štafetě, kde závodili učitelé s žáky, jsme získali 4. místo.
Organizace celého závodu byla výborná, trať byla připravená. Občerstvení, především teplý čaj, bylo zajištěno.